Malajsie

Území Malajsie na ostrově Borneo se dělí na dvě provinční části Sarawak a Sabah. Na Borneu se nachází nejstarší džungle světa s velmi bohatou flórou a faunou.

Na malajské části Bornea se rozkládá známý národní přírodní park Kinabalu, ve kterém má svůj domov např. na 800 druhů vzácných orchidejí, 500 druhů ptactva, motýli, orangutani a mnoho dalších zástupců flóry a fauny. Národní park Kinabalu je zapsán i na seznamu UNESCO. Nachází se zde také velké město Sandak v jehož blízkosti se rozkládá největší gorilí rezervace na zemi.

V oblasti Sabah mohou návštěvníci shlédnout na ostrov z nejvyššího bodu Bornea, vrcholu hory Mount Kinabalu (přes 4 100 metrů). Při cestě na vrchol hory se turista z blízka seznámí s okouzlující divokou přírodu ostrova nebo může navštívit nedalekou vápencovou jeskyni Niah, která je plná netopýrů. Ostorv Borneo je též rájem pro potápěče z celého světa a nachází se zde i několik podmořských národních parků. Malajsii patří i nedaleko Bornea ležící, klidný exotický ostrov Labuan.

Ostrov Borneo je jedním z nejmalebnějších exotických ostrovů Malajsie. Na Borneu se návštěvníkům nabízí kouzelné romantické pláže s bělostným pískem, azurově průzračné moře, chráněné korálové útesy a každodením nezapomenutelným zážitkem je v tomto ráji na zemi i obyčejný západ slunce.

Na ostrově Borneo si příjdou na své i milovníci aktivní dovolené, potápění a všech sportů vůbec. Exotický ostorov Borneo nabízí tu pravou atmosféru a pohodu pro nejlepší exotickou dovolenou!