Dovolená exotika

Vše pro vaši pohodovou dovolenou v exotice. Výhodné Last minute! O Exotických zemích, cestování, praktické informace pro váš příjemný pobyt. Zajímavosti, rady, tipy.

Rok co rok, při plánování naší vysněné dovolené, máme tendenci vybírat si exotické destinace, a to zejména během podzimu a zimy, když teploty dramaticky klesají, z oblohy padá déšť a nedostatek vitaminu D si začne vybírat svou daň na zdravotním stavu cestovatele.
Během zimní sezóny nic nedobije baterky lépe než horké slunce, azurové moře, jemný písek a pohled na palmy. Kam obvykle cestujeme, když léto dávno skončilo, ale naše touha po teple přetrvává? Ukazuje se, že kromě populárních a takříkajíc ověřených destinací lidé směle sahají i po vysloveně nových a neokoukaných místech. Jaké z cestovatelských možností, které na vás čekají v nadcházejících měsících, jsou ty nejlepší?

Thajsko

– pro milovníky dech beroucích výhledů a pestré kuchyně, stejně jako pro fanoušky lezení a vodních sportů
Pokud jde o vysněné exotické destinace cestovatele, zůstává Thajsko na 1. místě. Nejde však o žádné překvapení, protože Thajsko je zemí úsměvů a dobrosrdečnosti, která svým návštěvníkům nabízí obrovskou porci rozmanitosti.
Najdete zde skvělé podmínky pro relax, příležitosti k poznávání orientální kultury a úžasné chutě a vůně. Okouzlí vás překrásné bílé pláže a do výšky se tyčící mogoty, vápencové pahorky vznikající z křišťálově čisté vody. Thajsko, to je také pulzující metropole Bangkok, fascinující starožitnosti a zlaté buddhistické chrámy.
V Thajsku si zkrátka každý přijde na své – a nezáleží na tom, zda cestujete samotě, s přáteli nebo rodinou; nezáleží na tom, zda prahnete po pamětihodnostech nebo vás sem lákají sportovní zážitky – Thajsko disponuje špičkovými možnostmi pro lezení, skvěle vybudovanou infrastrukturou pro vodní sporty, ale nabízí i nezapomenutelné kulinářské okamžiky a intenzivní noční život. Bývá tu horko po všech stránkách, vždyť teplota se během celého roku pohybuje na úrovni 30 – 35 ° C.

Dominikánská republika

– hotový ráj pro ty, kteří rádi spojí opalování se se sportem, ale speciálně pro lidi, hledající mír a ticho
Dominikánská republika je přímo zemí zázraků pro ty, kteří hledají relax na překrásných plážích. Destinace se doporučuje zejména rodinám a „hledačem“ klidu a bezstarostných chvil.
Není divu, že si lidé vybírají právě Dominikánskou republiku – obyvatelé této země jsou neobyčejně přátelští a pohostinní, počasí je zde vždy skvělé, a to v kombinaci s azurovým mořem, bílými písčitými plážemi a svěží zelení vytváří skutečně neodolatelnou kombinaci.
Není to Bulharsko a ani Řecko. Toto jsou nejpopulárnější dovolenkové destinace. Příznivci aktivních forem odpočinku a vodních sportů zde stejně najdou něco pro sebe – Dominikánská republika totiž nabízí skvělé podmínky pro windsurfing, potápění, plachtění, parasailing a treking.

Nejpopulárnějšími resorty v Dominikánské republice jsou u Karibského moře ležící La Romana a Punta Cana v blízkosti Atlantického oceánu. Průměrná roční teplota dosahuje 25 ° C.

Spojené arabské emiráty

– pro milovníky luxusu a fanoušky pohádek Tisíce a jedné noci
V žebříčku nejvychytanějších destinací, patří Spojeným arabským emirátem třetí místo. Přestože se tato destinace často spojuje s velkolepostí, moderností, exkluzivními hotely, lázněmi a nadstandardními službami, cestovatelé zde kromě toho mohou očekávat i nádherné písčité pláže, palmové zahrady, tradiční beduínské vesnice a oázy.
Obrovský a působivý je nejen Dubaj či Abú Dhabí, hlavní město a jedno z největších měst v zemi, ale i všechno ostatní. Stojí za to vidět a navštívit i další emiráty, například Fujairah, který je znám díky své nádherné tradiční architektuře a místním trhem. A nejlepší na tom všem je, že let do Spojených arabských emirátů trvá pouze 6 hodin.

Čína

– ráj pro milovníky intenzivních prohlídek pamětihodností, barevných paláců a kulinářských delikates
Čína je skvělou volbou pro všechny, kteří kromě relaxace mají zájem io intenzivně prohlídky památek.
Nejlidnatější země světa je plná kontrastů, které zkrátka třeba zažít. Hluk, který dokáže nadělat jen doprava v Číně, kořenitě vonící jídelny a restaurace na jedné straně a velkolepé chrámy a dech beroucí památky na straně druhé.
Zakázané město a Čínská zeď kontrastují s ohromujícími moderními městy. Země zlatého draka vás nepochybně uchvátí, bez ohledu na způsob, jakým do Číny odjedeme.
Na podzim se průměrná teplota v Číně pohybuje na úrovni zhruba 20 ° C, ale při plánování cesty musíte zohlednit charakter podnebí v konkrétním regionu. To vás ale od cesty odradit nemusí, vždyť Šanghaj a Peking jsou blíže než kdykoliv předtím, doslova na dosah ruky!

Kuba

– největší a nejvíc vzrušující ostrov Karibiku
Při plánování podzimní a zimní dovolené byste určitě neměli zapomenout na vášnivou Kubu! Je to země, ve které hudba nikdy nepřestává hrát a její rytmus se mísí s aroma rumu a kouřem doutníků, přičemž štěstí a vlídnost obyvatel vás provází na každém kroku.
Existují tisíce důvodů pro návštěvu tohoto úžasného ostrova: okouzlující pláže, úžasné podvodní jeskyně a vodopády, tropické džungle, čajové a tabákové plantáže. Kromě dech vyrážející přírody zde naleznete i oslňující koloniální města, old-school auta a různé obchody.
Karibský ostrov však potěší i vaše chuťové buňky – místní kuchyně je velmi originální kombinací španělských a kreolských chutí. A fenomenální kubánské mojito, tak odlišné od koktejlu, který známe v Evropě – mňam!
Místo s tak úžasnou atmosférou, kde se prolínají vzrušené revoluční slogany s jasně malovanými stěnami a salsou, nenajdete nikde jinde. Kuba je prostě jedinečná.