Ostrov Krabi

K jedněm z nejmalebnějších a nejkrásnějších destinací v Thajsku je bezesporu oblast Krabi. Krabi je Thajská provincie, kterou vyznačují charakteristické, monumentální a úchvatné vápencové masivy, které se tyčí z azurového moře. Thajská provincie Krabi se táhne podél pobřeží Andamanského moře a každého cestovatele učaruje svými opuštěnými lagunami, takřka nedotčenými plážemi a pohádkovým azurovým mořem. Destinace Krabi je výjímečná díky malému množství ubytovacích zařízení, což zabraňuje proniknutí masového turismu do této oblasti. Tyto aspekty navozují tu pravou relaxační atmosféru exotické dovolené v takřka nedotčené přírodě.|

Zajímavá místa

Tygří jeskyně v Krabi

Pokud již budete znuděni s polehávání na takřka nedotčených, exotických a pannensky bílých plážích nebo jste již prozkoumali všechny zákoutí azurového moře a korálových útesů, nabízí destinace Krabi i spoustu zajímavých míst kde si budete moci odpočinout od horkého sluníčka a šnorchlování. Když se vydáte prozkoumat okolí, pravděpodobně první místo kam vyrazíte bude Tygří Jeskyně – Wat Tham Seua. Chrámový komplex Tygří Jeskyně, který je asi 7km vzdálený od Krabi se nachází na úplném vrcholu skály a jeho monumentalitu podtrhuje chrám. Na vrchol hory vede asi 1200 schodů, které ale stojí za to je překonat, protože vyhlídka na široké okolí, která se nabízí z vrcholu hory je úchvatná a nezapomenutelná.

Dalším zajímavým místem v okolí Krabi je asi 40 kilometrů jižně vzdálené město Khlong Thom. Město Khlong Thom je známo hlavně díky místnímu muzeu, umístěnému v chrámu Wat Khlong Thom. Dalším takovým to zajímavým místem je bezesporu zátoka Ao Nang, která nabízí klidnou, relaxační atmosféru. Pokud by jste stále toužili po plážích ta nejkrásnější a nejoblíbenější pláž v oblasti Krabi pláž je Tham Phra Nang. Ideálním námětem na výlet jsou v okolí rozeseté ostrůvky, jako je např.: Ko Poda, Ko Hong nebo Ko Huan Kwan. V destinaci Krabi každého návštěvníka uchvátí velice bohatá fauna plná exotických ptáků, savců, medvědů a leopardů, ale i pestrá a barevná flóra.

Pláž zkamenělých mušlí- Susan Hoi

Tato výjmečná pláž se nachází v oblasti Ban Laem Pho, která byla dříve mokřinou a domovem mnoha druhů mušlí. Tyto mušle asi před 40 miliony let hromadně vymřeli a vytvořili vrstvu silnou až 40 cm. Dnes se mušle prodávají jako turistické suvenýry na pobřeží.

Ostrov Phi Phi

Na ostrov Ko Phi Phi se dostanete lodí ať už z destinace Krabi nebo z ostrova Phuket. Lodě z Krabi odplouvají denně a lodní lístky jsou k zakoupení na molu, nebo v turistické kanceláři. Během turistické sezóny jezdí na ostrov Phi Phi lodě i destinace Ao Nang.