Bali – ostrov bohů

Kouzelný ostrov Bali je nejlákavější turistickou destinací v Indonésii, známou uměním tance, exotickou hudbou, sochařstvím, malbami, výrobky z kůže a kovotepectvím. Ostrov nabízí 400km malebných a romantických pláží s bílým pískem a azurově modrým mořem.

Obyvatelstvo: Na Bali žije většina příslušníků indonéské hinduistické menšiny a je též nazýván ostrovem Bohů.

Poloha: jihovýchodní Asie. Bali je ostrov ležící na 8° 25′ 23″ j. šířky, 115° 14′ 55″ v. délky v Indonéském soustroví Indonéské republiky. Ostrov Bali je jednou z 33 indonéských provincií a leží v nejzápadnější části souostroví Malých Sund, mezi Jávou na západě a Lombokem na východě.

Oficiální název země: Indonéská republika/Republik Indonesia

Hlavní město provincie: Denpasar

Nejvyšší hora na Bali: Gunung Agung (3.142 m n.m)

Oficiální jazyk: indonéština – Bahasa Indonesia, ale na ostrově Bali se mluví místním nářečím, které je ale podobné jako oficiální jazyk

Náboženství: hinduisté tvoří v indonésii pouhá 2% náboženských vyznán, přičemž na Bali žije většina této náboženské menšiny

Zemědělství: pěstování rýže, luštěnin, zeleniny, tabáku, kávy, čaje, chov skotu, prasat, ovcí, koz, drůbeže a rybolov

Správní členění

Provincie Bali se dělí na 8 okresů (tzv.kabupaten), jsou to: Badung, Bangli, Buleleng, Gianyar, Jembrana, Karangasem, Klungkung a provincie Tabanan. Mezi územní dělění spadá i hlavní město ostrova bali Denpasar.