http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Tunisko - Moře a pláže -

Tunisko má z turistického hlediska opravdu co nabídnout a to nejen dlouhé a relativně široké (20-50metrů) písčité pláže s teplým velice čistým mořem, ale i kultury a historie chtiví návštěvník si zde přijde na své.

Celý clánek Moře a pláže

Tunisko-zajímavosti

Tunisko je nejsevernější zemí Afriky, je přibližně dvakrát větší než Česká republika a návštěvníkům kromě příjemného klimatu, čistého středozemního moře a Sahary může nabídnout ještě mnohem víc.


Ve městě Hammamet dýchá na navštěvníky okouzlující vůně orientu a mystiky z komplexu budov zvaných Medina. Další z mnoha výjmečných staveb na území Tuniska, která láká turisty z celého světa svou mohutností a úchvatnou atmosférou dávné historie je bezesporu i amfiteátr a trosky antického města Thuggy, které leží na okraji města Dougga. Úchvatnou podívanou má pro návštěvníky připravenou poměrně mladé, ale velmi bohaté muzeum Bardo, které nabízí pohled na výjmečnou zručnost místních řemeslníků z 19. století. Národní muzeum Bardo nabízí úžasný pohled na největší sbírku mozajek, velkolepých soch, předmětů připomínající obětní obřady v Kartágu, ale i předměty denní potřeby jako jsou mince, šperky nebo vázy.Jako kontrast působí na písečné Tunisko jedno z nejhezčích měst celé Afriky a hlavní město tohoto nádherného státu - Tunis. Město Tunis se rozkládá na severu země, při pobřeží Středozemního moře a zdobí ho kouzelné zelené zahrady a s velkou pečlivostí opečovávané rozkvetlé parky.


Město Tunis - toto nejkrásnější město celé afriky má kromě nádherných zahrad a praků i spoustu zajímavích historických staveb jako jsou např. mešita Jama Ez Zitoun z roku 732, kostel sv. Vincenta z 19. století nebo mešita de la Kasbah. Na starém městě zvaném Médina se nachází mešita Jama Ez Zitoun z roku 732, Palác Dar El Bey ze století osmnáctého, palác Dar Othman, zoologická zahrada, muzeum poštovních známek nebo již zmiňované Muzeum Bardo.
Kartágo - se nachází na předměstí hlavního města Tunis. Jsou zde rozsáhlé archeologické vykopávky, již zmíněný amfiteátr, nádherně zdobené římské vily, lázně, oceánografické muzeum, bazilika sv. Cypriána či bazilika Maiorum.
Hammamet - již zmiňené město Hammamet ukrývá citadelu z 15. století z názvem Kasbah, je zde Velká mešita z 15. století a samozřejmě i nádherné pláže s jemným pískem.
Sousse - Velká mešita, Pevnost Riba, Pevnost Kasbah, Muzeum antického umění, Katakomby
Monastir - obranná pevnost Riba, Velká mešita, Muzeum umění a lidových tradic
El Djem - zde se můžete pokochat pohledem na úchvatné Koloseum, které je hodně podobné tomu římskému a svého času to byl třetí největší amfiteátr Římské říše. Koloseum mělo 3 patra, je 122 metrů široké, 140 metrů dlouhé a vešlo se do něj neuvěřitelných 35000 diváků.
Ain Draha - zde se nacházejí termální lázně
Bulla Regia - jedno z významných archeologických nalezišť antických vykopávek
Dougga - již zmiňované pozůstatky antického města Thuggy - amfiteátr
La Mohameda - na tomto místě se dochoval významný aquadukt z dob římské říše.
Ghar el melh - je malebný rybářský přístav, který je jako vystřižený z pohádky.
Bizerte - tady se nachází tzv. Velká mešita ze 17. století. Místní náměstí "Place Slahedine Bouchoucha" se může pochlubit malebnou fontánou z roku 1642.
Tabarka - zde se nachází významná římská hráz a pevnost Bordj El Jedid.
Neft - na tomto nádherném místě se nachází největší palmová oáza na území Tuniska.
Korálové pobřeží - pohádkové korálové útesy jsou pro potápěče ukryty v moři mezi městy Tabarka a Bizerte.
Ostrov Djerba - jedno z nejnavštěvovanějších turistických letovisk. Tento oblíbený ostrov je s pevninou propojen silnicí, která byla vybudována na pozůstatcích římského vlnolamu.

Mezi nejznámější pláže a destinace Tuniska patří: Hammamet, Sousse, Monastir a samozřejmě ostrov Djerba.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Destinace-Hammamet ::


:: Destinace-Monastir ::


:: Destinace-Sousse ::


:: Destinace-Tabarka ::


:: Dovolená Tunisko ::


:: Dovolená-Sousse ::


:: Exotické Tunisko ::


:: Moře a pláže ::


:: Port El Kantaqui ::


:: Tunisko-počasí ::


:: Tunisko-zajímavosti ::

Vše o Djerba

Djerba (2)


   

Složka v kategorii DjerbaFoto


   

Článek Dovolená-infoDovolená-info


   

Článek Djerba památkyDjerba památkyNovinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Tunisko-zajímavosti na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky