http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Tunisko - Tunisko-zajímavosti -

Tunisko je nejsevernější zemí Afriky, je přibližně dvakrát větší než Česká republika a návštěvníkům kromě příjemného klimatu, čistého středozemního moře a Sahary může nabídnout ještě mnohem víc.

Celý clánek Tunisko-zajímavosti

Port El Kantaqui

Překrásným přímořským městečkem, které se nachází asi 8km severním směrem od města Sousse (nedaleko Hammametu), je Port El Kantaoui. Městečko Port El Kantaoui bylo vystavěno v letech 1974 – 1979 a je tedy naprosto novým a moderním letoviskem. Inspirací architektům byla vesnice Sidi Bou Said, jejíž stavby vynikají v ponuré našedlé krajině Tuniska svou výraznou kombinací modré a bílé. Přístavní městečko Port El Kantaoui bylo budováno jako turistické letovisko s cílem uspokojit potřeby a představy náročných turistů.

Port El Kantaoui byl zbudován za účelem výstavby luxusních hotelových komplexů s golfovým hřištěm a mnoha dalšími turistickými atrakcemi. Tato tuniská turistická destinace je velice luxusní oblastí zacílenou na bohatou klientelu.

Místní přístav je kotvištěm pro více než 300 luxusních lodí a jachet milionářů z celého světa. Přístav turistům každodenně nabízí nádhornou show, při které z přístavu vyplouvají makety starodávných pirátských korábů. Tyto koráby jsou nejen oku lahodící, ale zároveň slouží jako turistické výletní lodě.


Přístavní destinace Port El Kantaoui je považována za jedno z nejkrásnějších, nejčistších a nejluxusnějších letovisek v celém Tunisku. Centrum města tvoří mnoho moderních budov a zelení rozkvetlé parky s exotickými dřevinami, kde suchý vzduch zde zvlhčují mnohé fontány.

Destinace Port El Kantaoui nabízí kromě příjemného koupání, opalování a relaxace na malebných písečných plážích i velkou škálu sportovního a jiného vyžití. Pro návštěvníky jsou zde připraveny mnohé služby v podobě různých vodních sportů a samozřejmě i potápění. Pro milovníky golfu je v letovisku připraveno golfové hřiště s 27 jamkami, na kterém se pravidelně pořádají mezinárodní golfové turnaje.

V neposlední řadě zde turisté mohou využít nabídky prvního tuniského aquaparku - Aqua Palace. Tento moderní a špičkově zařízený zábavní vodní park nabízí návštěvníkům velké množství skluzavek, tobogánů, bazénů a mnoho možností jiné zábavy spojené s vodou. V areálu byla uměle vybudována i tzv. divoká řeka.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Destinace-Hammamet ::


:: Destinace-Monastir ::


:: Destinace-Sousse ::


:: Destinace-Tabarka ::


:: Dovolená Tunisko ::


:: Dovolená-Sousse ::


:: Exotické Tunisko ::


:: Moře a pláže ::


:: Port El Kantaqui ::


:: Tunisko-počasí ::


:: Tunisko-zajímavosti ::

Vše o Djerba

Djerba (2)


   

Složka v kategorii DjerbaFoto


   

Článek Dovolená-infoDovolená-info


   

Článek Djerba památkyDjerba památkyNovinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Port El Kantaqui na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky