http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Tunisko - Tunisko-zajímavosti -

Tunisko je nejsevernější zemí Afriky, je přibližně dvakrát větší než Česká republika a návštěvníkům kromě příjemného klimatu, čistého středozemního moře a Sahary může nabídnout ještě mnohem víc.

Celý clánek Tunisko-zajímavosti

Moře a pláže

Tunisko má z turistického hlediska opravdu co nabídnout a to nejen dlouhé a relativně široké (20-50metrů) písčité pláže s teplým velice čistým mořem, ale i kultury a historie chtiví návštěvník si zde přijde na své.


V Tunisku je v dopoledních hodinách hladina moře poměrně poklidná, ale odpoledne s přílivem se pravidelně dostavují vlny mezi 30-50cm. Prakticky na všech plážích je vstup dovody mírný a pozvolný. Na severu Tuniska si přijdou na své vyznavači potápění, protže místní pobřeží je skalnaté a skalnato-písečné, zatímco jižní oblasti exotického Tuniska nabízejí pouze příjemně jemný zlatavý písek a poskytují tak tu pravou exotickou dovolenou.Tuniské písčité pláže s pozvolným vstupem do moře jsou vhodné pro malé děti či důchodce. V tunisku je přísně zakázáno koupání bez plavek. Teplota vody i vzduchu je pro sředoevropana velice příjemná, protože teplota moře se v květnu pohybuje okolo 19°C, v červnu 22°C a letních měsích červenci, srpnu 25°C a v září se teplota pohybuje okolo velice příjemných 25-27°C. Tunisko je možné navštívit i v říjnu a listopadu, kdy jsou zde stále příjemné teploty okolo 22-25°C.


Ve všech turistických destinacích Tuniska se nachází nepřeberné množství atrakcí. Klasické vodní atrakce jako je jízda po vodě na nafukovacím banánu nebo pneumatice, tažených člunem stojí 8 dinárů a za jízdu na vodních lyžích, adrenalinu chtivý návštěvník zaplatí cca 12 dinárů. Další adrenalinové atrakce jako je jízda na taženém padáku přijde cca na 20 tuniských dinárů a za 20.minutovou projížďku na motorovém vodním skútru či člunu zaplatí turista přibližně 10-20 dinárů.


Při polehávání a odpočinku na některé z tuniských pláží je pro každého návštěvníka milé exotické spestření představení mísních velice zábavných hotelových Tuaregů. Scéna, která se začne na prosluněné pláži odehrávat je jako jako vystřižená s pohádkově romantického filmu, kdy se na pláži zvedne oblak zvířeného písku a z dálky cvalájí arabští jezdci v sedlech nádherných hřebců.Mezi nejznámnější destinace v Tunisku patří např.:Hammamet, Hammamet Yasmine, Mahdia, Monastir, Nabeul, ostrov Djerba, Port El Kantaoui, Sousse nebo letovisko Zarzis a mnoho dalších.Související články:
Ostrov Djerba
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Destinace-Hammamet ::


:: Destinace-Monastir ::


:: Destinace-Sousse ::


:: Destinace-Tabarka ::


:: Dovolená Tunisko ::


:: Dovolená-Sousse ::


:: Exotické Tunisko ::


:: Moře a pláže ::


:: Port El Kantaqui ::


:: Tunisko-počasí ::


:: Tunisko-zajímavosti ::

Vše o Djerba

Djerba (2)


   

Složka v kategorii DjerbaFoto


   

Článek Dovolená-infoDovolená-info


   

Článek Djerba památkyDjerba památkyNovinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Moře a pláže na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky