http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Tunisko - Moře a pláže -

Tunisko má z turistického hlediska opravdu co nabídnout a to nejen dlouhé a relativně široké (20-50metrů) písčité pláže s teplým velice čistým mořem, ale i kultury a historie chtiví návštěvník si zde přijde na své.

Celý clánek Moře a pláže

Dovolená-Sousse

Město bylo založeno ve 2. století, ještě před Kartágem kolonizujícími Féničany. Město bylo mnohokrát zničeno a znovu obnoveno a muselo čelit mnoha útokům nájezdných národů od Normanů, přes Španěly, až po Francouze. Proto se množství památek nedochovalo.

Původní název města Sousse (čte se Sús) byl Hadrumet, ale ve 4. století se město stalo centrem provincie Byzacena a získalo si svůj současný název Sousse. Toto nádherné tuniské letovisko nabízí návštěvníkům nejen nádherné pláže, žhavé sluneční paprsky, stíny palem, ale i velké množství tuniské historie a kutury.


Destinace Sousse je jedním z nejvýznamnějších historických míst celého Tuniska. Místní medina a její hradby ukrývají několik úchvatných památek. Ve městě se rozkládá malebné historické jádro, které spolu s rozrůstáním města a výstavbou nových moderních budov tvoří unikátní kontrast. Sousse nábízí na obdiv kromě starého města - mediny, překrásnou orientální architekturu a úžasně upravovaná nádvoří. Vysoké hradby, které obklopují místní medinu, poskytují úžasný výhled na celé město a jeho okolí a zároveň je zde ukryt místní ribat - opevněný klášter nebo např. velkou mešitu. Při procházkách po městě by návštěvník neměl vynechat ani místní tradiční nedělní trh, který se nachází kousek za městem u silnice do Mahdíje.


I přesto, že je letovisko Sousse každoročně cílem ohromného množství turistů z celého světa, zůstává život místních obyvatel, na rozdíl od jiných tuniských turistických destinací a měst, naprosto odlišný - jako by mu byl turistickému ruchu lhostejný. Proto se v ulicích malebného městečka Sousse může návštěvník stát svědkem obyčejného každoděnního prostého stylu života místních lidí.


Historické památky


Nejvyhledávanější památky

V letovisku Sousse je turisty nejvíce vyhladávaný tzv. ribat. Ribat je opevněný klášter, který se nachází na rozdíl od jiných tuniských ribatů (Monastir), uvnitř hradeb. Místní klášter není příiš velký, ale byl založen ještě dříve než samotné město, což vysvětluje jeho neobvyklé umístění uvnitř hradeb mediny.

Nepříliš velká, ale za to úchvatně tajemná je Velká mešita, která nemá minaret, ale pouze čtyři malé věžičky v rozích. Nedostatek mešity - absence minaretu místní vyřešili po svém a věřící na modlitby se svolávají z sousedního Ribatu.

Možná tou největší dominantou starého města je tzv. kasba, která byla vybudována v 11. století. Po mnoho století byla upravována a přestavována a v dnešní době slouží hlavně jako muzeum. Místní muzem nabízí ke shlédnutí unikátní exponáty a je nejlépe hodnoceným muzeem, hned po velice slavném Bardo. Uchvatný zážitek nabízejí i prastaré katakomby z raně křesťanského období, ve kterých se nachází nesčetné množství hrobek.Hradby starého města a propojený komplex věží tvoří dominantu celého města a celý komplex se podobá hradu. Uvnitř opevnění se nachází již zmiňované muzeum a ribat. V severní části Sousse si návštěvník může prohlédnout raně křesťanské katakomby, které jsou dlouhé cca 5 km. Katakomby jsou jakousi nekropolí, hroby a hrobky jsou vytesány přímo do stěn.

Destinace a městečko Sousse je též vynikajícím výchozí místem pro výlety do vzdálenějších míst v okolí. Velice oblíbeným výletním místem je amfiteátr v El Jemu. Dalšími oblíbenými výletními místy je např. malebné město Monastir, Mahdie nebo i Kairouanu.

Jednou z prakticky neznámých kuriozit města je velmi nenápadný Patriciův dům, který se nachází v pravé části mediny, hned u hradeb. Nahoře se nachází terasa s občerstvením a věž, která nabízí ještě lepší výhled než věž Ribatu. Příjemné jsou i tištěné informace v češtině.


Dovolená Sousse
Letovisko Sousse nabízí kromě památek i velké množství sportovního vyžití jako je hraní golfu, tenisu, projížďky na plachetnici či na koni, potápění, velkou motokárovou dráhu a mnoho dalšího. Dostatek odpočinku a relaxace se turistům dostane v několika střediscích, která nabízejí thalassoterapii. Návštěvník zde objeví exotické léčebné procedury jako jsou ayurveda, reiki, kalifornská masáž nebo shiatsu.

Časté překlepy - Sousse: Susah, Souse, Souze, Sousee, Sús
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Destinace-Hammamet ::


:: Destinace-Monastir ::


:: Destinace-Sousse ::


:: Destinace-Tabarka ::


:: Dovolená Tunisko ::


:: Dovolená-Sousse ::


:: Exotické Tunisko ::


:: Moře a pláže ::


:: Port El Kantaqui ::


:: Tunisko-počasí ::


:: Tunisko-zajímavosti ::

Vše o Djerba

Djerba (2)


   

Složka v kategorii DjerbaFoto


   

Článek Dovolená-infoDovolená-info


   

Článek Djerba památkyDjerba památkyNovinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Dovolená-Sousse na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky