http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Dovolená - Exotická Jamajka -

Jamajka je malý, nevýznamný, ale přesto notoricky známí ostrov v Karibském moři a nenajde se člověka, který by o tomto exotickém státě neslyšel. Jamajka je i přes svou "bezvýznamnost" jednou z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších lokalit na zeměkouli, které jsou jako stvořené k bezstarostné dovolené v exotické zemi.

Ostrov Jamajka je výjimečná nejen svojí polohou v karibiku, ale hlavně svou výjmečnou rozmanitostí. Můžete zde opalovat na prosluněné pláži z bílého písku, relaxovat ve stínu palmy a popíjet drink, potápět se do hlubin Karibského moře a pozorovat bohatý život na místních korálových útesech, vydat se do hornatého vnitrozemí skrze tropické lesy, odpočívat v nejluxusnějších hotelech a nebo náhlédnout do jedné z mnoha chudinských čtvrtí.

Exotický ostrov Jamajka uprostřed průzračného Karibského moře je ideální destinací pro příjemné prožití exotické letní dovolené, a díky tropickému podnebí má příznivé klima celoročně.

Jamajka Dovolená Exotická dovolenCelý clánek Exotická Jamajka

Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Dovolená-info

Ostrov Djerba (Jerba, Jarbah, Girba) je největší ostrovem Středozemního moře a celé Severní Afriky. Největší ostrov Středozemního moře Djerba má rozlohu 520 km2, ostrov má vlastní mezinárodní letiště a celkový počet obyvatel Djerby převašuje 120 000 obyvatel. Největším městem Djerby je Houmt-Souk a dnes zde žije přibližně 60 000 tunisanů. Na strově se pěstují přdevším olivy.

Z pevninské části Tunisu se na ostrov můžete dopravit buď po vodě trajektem a nebo po nasypané hrázi, která je vybudována na původních základech, které zde vybudovali Římané.

Džerba je oblíbené letovisko hlavně pro turisty s evropských zemí jako je Česká republika, Německo, Francie nebo Itálie. Tuniský ostrov Džerba láká tisícovky turistů ročně hlavně svým vlídným počasím a romantickými, malebnými a především exotickými písečnými plážemi. Ostrov Džerba je jedním z posledních míst v Tunisku, kde se dodnes hovoří berbersky. Filmové fanoušky láká ostrov a hlavně město Ajim zkutečností, že zde roku 1977 byly umístěny exteriéry jednoho z prvních dílů Hvězdných válek.

Djerba je nadměrně slunečným ostrovem a vyznačuje se průměrně 320 slunečními dny do roka. Spojení klimatu, milionu datlových palem a malebných dlouhých pláží zaručuje takřka po celý rok tu pravou exotickou dovolenou.Historie

Tuniský ostrov Djerba, který po mnoho století obývali zejména židé a prý ho dokonce při svých cestách navštívil i bájný Odysseus.

Djerba ačkoliv byla původně židovským ostrovem, dnes díky migraci počet příznivců Judaismu klesá a ostrov znám spíše jako centrum islámské sekty Al-lbadhiyah.

11.dubna 2002 zautočila na ostrově teroristická organizace Al-Kajda a zabila tímto útokem 21 civilistů. Naštěstí se na tuto nepříjemnou záležitost již téměř zapomělo a cestovní ruch je hlavním rysem ostrova Džerba.Atrakce a zábava

Djerba nabízí nepřeberné množství sportovního vyžití a zábavy. Při výběru hotelu si zjistěte co přesně nabízí Vámi vybrané ubytovací zařízení. V případě, že hotel neposkytuje nabídku sportovního vyžití dle Vaší představy, je možné využít služeb jiného hotelu v oblasti až na místě.

Nejpopulárnějšími vodními radovánkami turistů je již mnoho let jízda na vodních lyžích, windsurfing a v posledních letech velmi oblíbený parasailing, čili let na padáku za člunem. Na ostrově Djerba je též možnost jízdy na vodním skútru, motorovým člunu, na nagukovacím banánu a mnoho dalšího.

Mezi oblíbené atrakce, především malých cestovatelů patří jízda na koni nebo velice populární jízda na velbloudu.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Tunisko, Djerba, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Djerba památky ::

Vše o Foto

Foto (97)


   

Článek Djerba-1Djerba-1


   

Článek Djerba-10Djerba-10


   

Článek Djerba-101Djerba-101


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Tunisko,Djerba,Dovolená-info na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky