http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Thajsko - Dovolená-info -

Thajsko - Perla orientu a možná jeden s posledních rájů na Zemi. Thajsko bylo do roku 1949 známo pod oficiálním názvem Siam. Thajské slovo - thai znamená „svoboda“, tedy Thailand - svobodná země.

Celý clánek Dovolená-info

Průvodce

Thajsko je konstituční monarchie s vládnoucím panovníkem králem Bhumibol Adulyadej, který je devátým králem - Dům Chakri. Thajský král je nejdéle vládnoucím panovníkem na světě a doba jeho vládnutí je více jak půl století. Thajským lidem je král uznáván jako posvátná hlava státu, vedoucí ozbrojených sil, příznivec z buddhistického náboženství a ochránce víry - král a královská rodina jsou v Thajsku nedotknutelní. Thajsko je jedinou zemí v jihovýchodní Asii, která nikdy nebyla pod nadvládou Evropské moci.

Hlavní turistické lokality Thajska jsou:Bangkok, ostrov Phuket, Chiang Mai, Krabi, Pattaya, Trat Ko Chang...

Podmínky pro vstup občanů České republiky na území Thajska


Ke vstupu na území Thajska je zapotřebí mít platné vízum (vyřizuje velvyslanectví Thajského království v Praze) a cestovní pas, s platností, která přesahuje o 6 měsíců délku plánovaného pobytu. Po příletu do Thajska je možné získat tzv. visa on arrival, což je vízum platné na 15 dnů a stojí cca 1 000,- bahtů. K žádosti o vízum se přikládá platný cestovní pas a jedna fotografie formátu 4x5 cm.

Peníze
Thajská měna se jmenuje baht (vyslovuje se: "bát", zkratka je THB). Přibližný kurz(březen 2009) je 1.631 THB za 1 korunu.
Thajská banka vydala bankovky v těchto nominálních hodnotách: 20,50,100,500,1000. A mince v hodnotě 1, 5 a 10 THB(Bátů). Thajský bát se pak ještě dělí na drobnější mince, s kterými doporučuji raději neexperimentovat a nechávat je obchodníkům jako kuvért:)
Výměna peněz
Většina dobrých hotelů vám smění peníze na místě, ale v podstatně horším kurzu. Doporučuje se měnit si peníze průběžně, protože bank a směnáren je zejména v turistických oblastech nepočítaně. Stejně tak bankomatů, které ale příjmají pouze mezinárodní platební karty najdete v Thajsku velkou hromadu a výběr z kreditní karty je jednou z nejvýhodnějších a nejjednoduších možností jak přijít k hotovosti.

Ideální období k dovolené v Thajsku je od listopadu do března, ale některé oblasti Thajské republiky, jako je např. Pattaya jsou vhodná celoročně. Thajsko je nádhernou zemí i v období dešťů, ale je potřeba počítat s velkou vlhkostí vzduchu a četnými přeháňkami.
Očkování a nemoci
Pro dovolenou v Thajsku nepotřebujete žádná očkování.Zdravotní a nákazová situace po ničivé vlně tsunami v roce 2004 je naprosto normální a žádné epidemie se nikdy nevyskytly!!!
Bezpečnostní situace
Jen an málo místech na světě se budete cítit tak bezpečně jako v Thajsku. Thajská vláda si uvědumunje výši státních příjmů s turismu a velice bedlivě dbá na to aby se zde turista cítil dobře a rád se opět vracel.


Zvětšit mapu

Náboženství a kultura
Thajsko je buddhistická země a je proto potřeba si uvědomit určité odlišnosti a zachovávat úctu a dekorum. Místní obyvatelé jsou dosti náchylní co se týče vzdávání úcty králi a královské rodině a samozřejmě nikomu neodpustí nevhodné chování v chrámech.
Ačkoliv je theravádový buddhismus jedním z hlavních aspektů thajského chování a sebeuvědomění, převažuje v jižním Thajsku vyznání islámu. Stejně jako většina orientálních kultur, je v thajském spirituálním učení na prvním místě úcta k předkům.
Opice
Opice jsou v podstatě ve všech asijských zemích jedním s posvátných tvorů a proto se jim nesmí jak koliv ubližovat. Bohužel tyto na první pohled roztomilé opičky bývají nebezpečnější než lidé. Je potřeba si pečlivě hlídat své věci, protože na některých plážích jsou opice schopné vynořit se z pralesa a v nestřeženém okamžiku odcizit volně položené věci.
Prostituce
V Thajsku podobně jako v celé Asii má toto nejstarší řemeslo tisíciletou tradice a kulturu, s historickými kořeny sahajícími až do starověké Indie a Číny. V Tahjsku se prostituce, v podobě jakou známe dnes, rozvinula v období vietnamské války a po té s divokým nástupem zahraničních turistů. Prostituce je v Thajsku zakázána, ale vládou tolerovaná a kontrolována. Opravdu velmi tvrdě je v Thajsku stíhána dětská prostituce, za kterou hrozí tresty až na několik desítek let. Stejně tak kuplířství je v Thajsku nepřípustné a oprostituci v Thajsku lze obecně říci, že když ji nebudete hledat, tak se s ní nesetkáte.
Drogy
Thajská republika netoleruje ani v nejmenším jakékoliv drogy. Při příletu do Thajska je každý turista podrobně informován, že jsou zde drogy přísně zakázané. Za porušení tohoto pravidla hrozí tresty ve výši několika desítek let, až doživotí v místních velmi nebezpečných věznicích.
Celní předpisy
Od cla jsou zcela osvobozeny osobní věci, 200ks cigaret nebo 250 g tabáku či doutníků a dále pak 1 l alkoholu nebo likéru. Od cla je též zcela osvobozena domácí elektronika, která by ovšem měla být deklarována a neměla by být použita k dalšímu obchodování.

Několik rad:
- nikdy u sebe nenoste větší množství peněz a už vůbec ne veškerou svoji hotovost!!! Stejně tak nosit při sobě kreditní karty je určitý risk!!!
- pokud chcete mít co se finanční hotovosti týče klid, je nejlepším řešením mít u sebe cestovní šeky, které je v případě ztráty možno refundovat.
- mějte přisobě kontakt na HelpLinku vaši banky, aby jste mohli kdykoliv zablokovat své účty.
- pas a letenku se doporučuje uschovat v hotelových trezorech na recepcích
- ať už cestujete kamkoliv je dobré mít sebou fotokopie všech dokladů
- cestovní pojištění s pojištěním léčebných výloh by mělo být samozřejmostí ať už cestujete do Thajska nebo kamkoliv jinam
- zlato, šperky a drahá elektronika nejsou na dovolené potřeba
- nikdy nedávejte najevo, že máte hromady peněz. Spíše se chovejte naprosto opačně.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Thajsko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Destinace - souostroví Phi Phi ::


:: Destinace Krabi ::


:: Ostrov Phuket ::


:: Phuket-pláže a ostrůvky ::


:: Průvodce ::


:: Thajsko-počasí ::

Vše o Thajsko Foto

Thajsko Foto (50)


   

Článek BangkokBangkok


   

Článek Bangkok-1Bangkok-1


   

Článek Bangkok-GrandPalaceBangkok-GrandPalace


    ..další
Vše o Thajsko-2009

Thajsko-2009 (74)


   

Článek Thajsko-2009-1Thajsko-2009-1


   

Článek Thajsko-2009-10Thajsko-2009-10


   

Článek Thajsko-2009-100Thajsko-2009-100


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Thajsko,Průvodce na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky