http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
pláže - Letoviska a pláže - Pobřeží Keni s dlouhými písečnými plážemi, azurovou vodou a palmovými háji je okouzlující a jen těžko se dá vybrat to nejlepší. Všechny hotely podél pobřeží jsou povětšinou 4 a 5 hvězdičkové s cenami, které se jen podobají evropským tří hvězdičkovým standartům a mnohdy 4 hvězdičkový hotel předčí evropský 5 hvězdičkový luxus. Na všech plážích se návštěvníkům dostane nadstandartního komfortu a možnosti prožití pravého ráje na zemi, když na pohodlných lehátkách, ve stínu palem nebo slunečníku vychutnávají své vychlazené drinky rozlévané do skořápek od kokosu. Na keňských plážích okusíte opravdový ráj na zemi!Celý clánek Letoviska a pláže

Phuket-pláže a ostrůvky

Pláže a zálivy


Záliv Ao Chalong
V zálivu Chalong se nachází hlavní přístav a největší pláž ostrova Phuket. Oblast Chalong i když má malebnou pláž není příliš vhodná ke koupání, protože má poměrně dlouhý vstup do moře a při odlivu zde moře ustupuje zpět až o 1km od pobřeží. Záliv Ao Chalong má mnoho vyhlášených restaurací, které připravují ty nejlepší pochoutky z mořských plodů. Turisté kteří odplouvají na jih od ostrova Phuket se naloďují právě z mola Chalong.


Zvětšit mapu

Záliv Sehn
Phuketský záliv Sehn poskytuje malou kamenou pláž, která se nachází severním směrem od Noi Han a spoustu mořských korálů s možností potápění nebo šnorchlování. Tato pláž je ideální pro milovníky opalování, protože pláž je izolovaná od okolního ruchu.
Pláž Patong
Pláž Patong je vůbec nejslavnější pláží na ostrově Phuket. Místní pláž je tři kilometry dlouhá a po celé délce ji lemují nesčetné restaurace, hotely nebo turistické atrakce. Tato oblast je též vyhledávána pro svůj bujarý noční život, s bary plnými nádherných snědě opálených dívek, které nenechají v klidu jediného muže.
Pláž Karon
Druhou největší pláží na ostrově je pláž Karon. Místní pláž je decentně oddělena od zbytku turistického střediska, což dává této oblasti nezaměnitelný ráz. Podél ulice za pláží, která odděluje město od pobřeží je mnoho turistických hotelů a atrakcí. Písek na místních širokých a dlouhých plážích je nádherně bílý. Na jižní části je korálový útes, který se táhne až k Od pláži Kata až k ostrovu Poo v jižní části pláže se táhne nádherný korálový útes. Na severním okraji jsou pak další restaurace, bary, bungalovy a atrakce.
Pláž Kata a Kata Noi
Pláž Kata je nejmenší ze tří hlavních turistických pláží na Phuketu a svým zezřením je naprosto odlišná od pláží Karon a Patong. Místní pláž je klikatá a relativně široká a její vody jsou ideální pro plavání. Na severním cípu pláže Kata je malebný korálový útes, který se táhne až k ostrovu Poo Island. Místní korálový útes poskytuje nepřeberné množství druhy korálů a exotických ryb. V oblasti je velké množství hotelů, bungalovů, restaurací, barů nebo i klubů.


Zvětšit mapu

Na jih od pláže Kata se nachází malá kouzelná pláž s několika málo bungalovy - Kata Noi. Zdejší pobřežní vody jsou velice bohaté na ryby, které se okrývají mezi kameny a korály.
Pláž Rawai


Zvětšit mapu

Pláž Rawai se nachází ve vísce Chao Ley - vesnice mořských cikánů. I v této lokalitě se nachází velké množství restaurací, bungalovů k pronajmutí a turisticky zaměřených obchůdků se suvenýry. Na místní pláži, která je velice vhodná ke koupání si rovněž můžete pronajmout loď.
Pláž Nai Han
Pláž Nai Han je výborná na plavání nebo jachting, ale pouze během suchého období. Bohužel v období dešťů jsou zde velké a nebezpečné vlny, a proto se zde koupání v tomot období nedoporučuje. Pláž Nai Han najdete severně od turisticky významného mysu Phrom Thep.

Ostrovy poblíž Phuketu


Ko Keaw
Tento nádherný ostrůvek se nachází 3 km od Rawai(asi 15 min. jízdy na lodi),směrem na jih od zálivu Phrom Thep. ostrůvek nabízí pohádková pláž, neporušenou přírodu a mořské korály. Na ostrově Ko Keaw je monumentální socha Buddhy.
Ko Lon
Ostrov Ko Lon je velkým hornatým ostrovem ležícím jen několik minut lodí z pláže Chalong.
Ko Hay
Ostrov Ko Hay je dobře známí díky přilehlím korálovým útesům a nachází se jižně od ostrova Phuket. Vedle vyhlášených korálových útesů nabízí dvě krásné exotické pláže a celý osrov je součástí mořské rezervace. I přes to že oblast je mořskou rezervací nachází se na ostrově Ko Hay spousta možností k ubytování, je zde několik restaurací.
Mezi další nádherné ostrovy v okolí Phuketu jsou např. ostrovKo Racha Yai a Ko Racha Noi nebo Ko Mai Ton.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Thajsko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Destinace - souostroví Phi Phi ::


:: Destinace Krabi ::


:: Ostrov Phuket ::


:: Phuket-pláže a ostrůvky ::


:: Průvodce ::


:: Thajsko-počasí ::

Vše o Thajsko Foto

Thajsko Foto (50)


   

Článek BangkokBangkok


   

Článek Bangkok-1Bangkok-1


   

Článek Bangkok-GrandPalaceBangkok-GrandPalace


    ..další
Vše o Thajsko-2009

Thajsko-2009 (74)


   

Článek Thajsko-2009-1Thajsko-2009-1


   

Článek Thajsko-2009-10Thajsko-2009-10


   

Článek Thajsko-2009-100Thajsko-2009-100


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Thajsko,Phuket-pláže a ostrůvky na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky