http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Thajsko - Průvodce - Thajsko je konstituční monarchie s vládnoucím panovníkem králem Bhumibol Adulyadej, který je devátým králem - Dům Chakri. Thajský král je nejdéle vládnoucím panovníkem na světě a doba jeho vládnutí je více jak půl století. Thajským lidem je král uznáván jako posvátná hlava státu, vedoucí ozbrojených sil, příznivec z buddhistického náboženství a ochránce víry - král a královská rodina jsou v Thajsku nedotknutelní. Thajsko je jedinou zemí v jihovýchodní Asii, která nikdy nebyla pod nadvládou Evropské moci.Celý clánek Průvodce

Ostrov Phuket

Phuket nazývaný "Perla jihu" je největším ostrovem Thajska a zároveň nejbohatší provincií této malebné země. Zároveň díky ničivé vlně Tsunamy na Vánoce roku 2004 je Phuket jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších destinací Thajska. Tento malebný exotický ostrov leží v Andamanském moři a je spojen s pevninskou částí Thajska slavným mostem milenců "saphán Sarasim". Exoticky-orientální Thajský ostrůvek Phuket se nachází asi 700 km jižně od hlavního města Thajska - Bangkoku. Povrch ostrova Phuket je poměrně hornatý, ale nabízí mnoho typů přírodních scenérií ve velmi široké škále. Kombinuje malebné hory, exotické deštné pralesy, pohádkové zátoky plné nádherných pláží, které omývají vody průzračně čistého moře. Do krajiny jsou výjmečným způsobem začleněny i kaučukové plantáže, které spolu s kešu oříšky tvoří hlavní plodiny pěstované na Phuketu. Destinace Phuket je nejdražším Thajským letoviskem, které nabízí mnoho možností aktivního sportování i široký výběr lákavých míst k výletům do okolí. Pláže, které se rozkládají hlavně na západním pobřeží ostrova, jsou díky pozvolnému přístupu do vody naprosto ideální ke koupání. Z původního charakteru ostrova se toho příliš nezachovalo. Každoročně přijíždí na Phuket více jak 2 miliony návštěvníků, kterým se současná podoba ostrova stále přizpůsobuje.


Ostrov Phuket má členité pobřeží, skalnaté poloostrovy, vápencové útesy, široké bílé pláže, azurově modré moře a ve své centrální části ukrývá tropickou vegetaci.


Phuket patří mezi deset nejlepších míst pro potápění na světě! V okolí ostrova jsou unikátní lokality a najihu od ostrova se nachází spoustou malých ostrůvků jakými jsou např. Ko Raya, Ko Hae nebo Hin Muang. Pro šnorchlování najdete ideální podmínky na západním pobřeží ostrova, kde se nachází řada krásných skalnatých výběžků.


Za navštěvu jistě stojí atraktivní mys Promthep s nádherným výhledem na okolí, muzeum mořských měkýšů, Phuketské akvárium s ukázkami nejrůznějších mořských živočichů nebo budhistické chrámy Wat Chalong a Wat Phra.


Nejznámějším turistickým střediskem na ostrově Phuket je bezesporu oblast Patong Beach. Tato destinace nabízí kromě dokonalých podmínek ke koupání i bohatý noční život.TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI OSTROVA PHUKET


Hora Khao Rang
Tento malebný vrchol se nachází na severovýchod od města Phuket a nabízí překrásný výhled na město nebo jižní část ostrova. Na vrcholu hory Khao Rang se tyčí bronzová socha Phraa Ratsada Nupradit(bývalý guvernér Phuketu). Nachází se zde i několik restaurací, z nichž také bývá pěkný výhled na město. Dále je zde park a prostorná louka, která je vhodná pro odpolední piknik.
Akvárium na Phuketu
Místní akvárium nabízí více jak 100 druhů mořských živočichů, které povětšinou pochází z místních vod. Phuketské akvárium se nachází na mysu Panwa, který leží na jihovýchodě ostrova.


Zvětšit mapu

Motýlí farma a další akvarium
V parku Sam Kong, který se nachází asi 3km od centra města Phuket je k vidění nesčetné množství různých druhů motýlů, různého hmyzu a také mořští živočichové.
Farma orchidejí
Kousek od centra města Phuket najdeme park orchidejí, ve kterém jsou k vidění ukázky thajského tance, místních lidových řemesel, kultury nebo drezůra slonů.
Muzeum mořských mušlí
Phuketské muzeum mušlí ukrývá pravděpodobně nejvzácnější sbírku mořských mušlí a okrálů na světě. Muzeum se nachází poblíž pláže Rawai na jihozápadním pobřeží ostrova Phuket. Hlavními exponáty jsou mušle z místních mořských vod, které jsou mezi sběrateli nejvyhledávanější. V muzeu najdeme největší zlatou perlu na světě (140 karátů) nebo mušly, která váží neuvěřitelných 250 kg.


Zvětšit mapu

Mys Phrom Thep - Nejsvětější bůh
Phrom Thep je pevnina vystupující do moře a vytváří jižní výčnělek Phuketu. Mys Prom Thep má vysoký útes a dříve byl nazýván "Laem Jao"(Božský mys). Z mysu Promthep, což je nejlepší místo pro pozorování západu slunce a nabízí ty jeúžasnější scenérie na Phuketu.


Zvětšit mapu
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Thajsko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Destinace - souostroví Phi Phi ::


:: Destinace Krabi ::


:: Ostrov Phuket ::


:: Phuket-pláže a ostrůvky ::


:: Průvodce ::


:: Thajsko-počasí ::

Vše o Thajsko Foto

Thajsko Foto (50)


   

Článek BangkokBangkok


   

Článek Bangkok-1Bangkok-1


   

Článek Bangkok-GrandPalaceBangkok-GrandPalace


    ..další
Vše o Thajsko-2009

Thajsko-2009 (74)


   

Článek Thajsko-2009-1Thajsko-2009-1


   

Článek Thajsko-2009-10Thajsko-2009-10


   

Článek Thajsko-2009-100Thajsko-2009-100


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Thajsko,Ostrov Phuket na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky