http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Thajsko - Ostrov Phuket -

Phuket nazývaný "Perla jihu" je největším ostrovem Thajska a zároveň nejbohatší provincií této malebné země. Zároveň díky ničivé vlně Tsunamy na Vánoce roku 2004 je Phuket jednou z nejznámějších a nejnavštěvovanějších destinací Thajska. Tento malebný exotický ostrov leží v Andamanském moři a je spojen s pevninskou částí Thajska slavným mostem milenců "saphán Sarasim". Exoticky-orientální Thajský ostrůvek Phuket se nachází asi 700 km jižně od hlavního města Thajska - Bangkoku. Povrch ostrova Phuket je poměrně hornatý, ale nabízí mnoho typů přírodních scenérií ve velmi široké škále. Kombinuje malebné hory, exotické deštné pralesy, pohádkové zátoky plné nádherných pláží, které omývají vody průzračně čistého moře. Do krajiny jsou výjmečným způsobem začleněny i kaučukové plantáže, které spolu s kešu oříšky tvoří hlavní plodiny pěstované na Phuketu. Destinace Phuket je nejdražším Thajským letoviskem, které nabízí mnoho možností aktivního sportování i široký výběr lákavých míst k výletům do okolí. Pláže, které se rozkládají hlavně na západním pobřeží ostrova, jsou díky pozvolnému přístupu do vody naprosto ideální ke koupání. Z původního charakteru ostrova se toho příliš nezachovalo. Každoročně přijíždí na Phuket více jak 2 miliony návštěvníků, kterým se současná podoba ostrova stále přizpůsobuje.

Celý clánek Ostrov Phuket

Destinace Krabi

K jedněm z nejmalebnějších a nejkrásnějších destinací v Thajsku je bezesporu oblast Krabi. Krabi je Thajská provincie, kterou vyznačují charakteristické, monumentální a úchvatné vápencové masivy, které se tyčí z azurového moře. Thajská provincie Krabi se táhne podél pobřeží Andamanského moře a každého cestovatele učaruje svými opuštěnými lagunami, takřka nedotčenými plážemi a pohádkovým azurovým mořem. Destinace Krabi je výjímečná díky malému množství ubytovacích zařízení, což zabraňuje proniknutí masového turismu do této oblasti. Tyto aspekty navozují tu pravou relaxační atmosféru exotické dovolené v takřka nedotčené přírodě.

Zajímavá místa

Tygří jeskyně v Krabi


Pokud již budete znuděni s polehávání na takřka nedotčených, exotických a pannensky bílých plážích nebo jste již prozkoumali všechny zákoutí azurového moře a korálových útesů, nabízí destinace Krabi i spoustu zajímavých míst kde si budete moci odpočinout od horkého sluníčka a šnorchlování. Když se vydáte prozkoumat okolí, pravděpodobně první místo kam vyrazíte bude Tygří Jeskyně - Wat Tham Seua. Chrámový komplex Tygří Jeskyně, který je asi 7km vzdálený od Krabi se nachází na úplném vrcholu skály a jeho monumentalitu podtrhuje chrám. Na vrchol hory vede asi 1200 schodů, které ale stojí za to je překonat, protože vyhlídka na široké okolí, která se nabízí z vrcholu hory je úchvatná a nezapomenutelná.
Dalším zajímavým místem v okolí Krabi je asi 40 kilometrů jižně vzdálené město Khlong Thom. Město Khlong Thom je známo hlavně díky místnímu muzeu, umístěnému v chrámu Wat Khlong Thom. Dalším takovým to zajímavým místem je bezesporu zátoka Ao Nang, která nabízí klidnou, relaxační atmosféru. Pokud by jste stále toužili po plážích ta nejkrásnější a nejoblíbenější pláž v oblasti Krabi pláž je Tham Phra Nang. Ideálním námětem na výlet jsou v okolí rozeseté ostrůvky, jako je např.: Ko Poda, Ko Hong nebo Ko Huan Kwan. V destinaci Krabi každého návštěvníka uchvátí velice bohatá fauna plná exotických ptáků, savců, medvědů a leopardů, ale i pestrá a barevná flóra.


Zvětšit mapu

Pláž zkamenělých mušlí- Susan Hoi


Tato výjmečná pláž se nachází v oblasti Ban Laem Pho, která byla dříve mokřinou a domovem mnoha druhů mušlí. Tyto mušle asi před 40 miliony let hromadně vymřeli a vytvořili vrstvu silnou až 40 cm. Dnes se mušle prodávají jako turistické suvenýry na pobřeží.

Ostrov Phi Phi


Na ostrov Ko Phi Phi se dostanete lodí ať už z destinace Krabi nebo z ostrova Phuket. Lodě z Krabi odplouvají denně a lodní lístky jsou k zakoupení na molu, nebo v turistické kanceláři. Během turistické sezóny jezdí na ostrov Phi Phi lodě i destinace Ao Nang.

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Thajsko, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-info ::


:: Destinace - souostroví Phi Phi ::


:: Destinace Krabi ::


:: Ostrov Phuket ::


:: Phuket-pláže a ostrůvky ::


:: Průvodce ::


:: Thajsko-počasí ::

Vše o Thajsko Foto

Thajsko Foto (50)


   

Článek BangkokBangkok


   

Článek Bangkok-1Bangkok-1


   

Článek Bangkok-GrandPalaceBangkok-GrandPalace


    ..další
Vše o Thajsko-2009

Thajsko-2009 (74)


   

Článek Thajsko-2009-1Thajsko-2009-1


   

Článek Thajsko-2009-10Thajsko-2009-10


   

Článek Thajsko-2009-100Thajsko-2009-100


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Thajsko,Destinace Krabi na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky