http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Střední - Nikaragua - Geografie

Nikaragua je malebný exotický stát v severní oblasti Střední Ameriky. Tento nejrozlehlejší stát střední Ameriky se rozkládá mezi na severu ležícím Hondurasem a na jihu s Kostarikou. Její břehy omývá na východě Karibské moře a na západě Pacifik (Tichý oceán).

Celý clánek Nikaragua
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Salvador

Geografie

Salvador též Salvádor nebo El Salvador je název malinkaté exotické země a výraz slova Salvador ve španělštině znamená „Spasitel“. Salvador je malebný přímořský stát, s tropickým podnebím, který se rozkládá ve Střední Americe při pobřeží Pacifiku. Na severozápedě sousedí tato malebná exotická republika se státem Guatemala a na severovýchodě se státem Honduras, jeho břehy omývájí vody Tichého oceánu z jihu lemuje 20-30 km široká pobřežní nížina.

Území Salvadoru je velké přibližně jako Morava a se svými 5,8 miliony obyvatel je zde nejvyšší hustota zalidnění na celém americkém kontinentu. Nejvyšší bod Salvadoru je masiv Cerro el Pito se svými 2834 metry nad hladinou moře, který ční k nebesům nedaleko honduraských hranic. Území Salvadoru je tvořeno převážně sopečnými pohořími, většina sopek je však vyhaslá, ale na jihu země se můžete i dnes setkat s ještě činnými vůlkány.Státní zřízení: republika v čele s prezidentem Antonio Saca González (od 1. června 2004)
Hlavní město: San Salvador (S aglomerací 2 224 000 obyvatel)
Celková rozloha: 21 040 km2a z toho 2 % představují vodní plochy
Nejvyšší bod: Cerro El pital (2 730 m.n.m.)
Nejdelší řeka: Lempa (350 km)
Počet obyvatel: 5 744 113 (2007)
Hustota obyvatelstva: 273 obyvatele na km2
Časové pásmo: -8hod.
Jazyk: španělština (úřední), nahuatl
Měna: americký dolar (USD)
Rasové a národnostní složení: mestiço (89%), Indiáni (10%), běloši (1%)
Náboženství: římskokatolické (92%), evangelické (8%)
Urbanizace: 45,1%
Gramotnost: 71,5%

Salvador vyhlásil svou samostatnost na španělské kolonii 15. září 1821 a 2. února 1841 vystoupil Salvador i ze společenství Spojených středoamerických provincií.


Salvador je nejmenší a nejhustěji obydlený stát v celé Strední Americe. Tato malebná exotická země je též centrem letecké dopravy ve Střední Americe a své mezipřistání zde mají lety do severoamerických měst jako Atlanta, Dallas, Houston, Los Angeles, Miami, New York a nebo třeba San Francisco.
Zvětšit mapu

Hospodářství

Salvador je hospodářsky vyspělý stát a většina území je úrodná a tedy i zemědělsky využívaná. I přes ohromné vykácení lesů za účelem získání zemědělské půdy, nestačí Salvador uspokojovat její ohromný počet obyvatel.

Salvador si drží světové prvenství v produkci tzv. Peruánského balzámu. Hlavním zdrojem příjmů této malebné exotické země je rostlinná výroba a to především cukrové třtiny, kávy, kakaa a tabáku.


Památky
Ruiny Tazumal jsou považovány za najzachovalejší a nejdůležitější historickou památku Salvadoru a nacházejí se v Chalchuape. Pod názvem Tazumal se označuje pyramida, ve které byly spálovány oběti.


Zvětšit mapu

V zemi se nachází více jak 25 sopek(Izalco, Lamatepec), ale činné jsou dnes jen některé na jihu Salvadoru.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Střední Amerika, Salvador, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, exotických destinací


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Salvador ::


:: Salvador-počasí ::
Novinky

...

Vybrané foto

Střední Amerika,Salvador,Salvador na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky