http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Malajsie - Ostrov Penang -

Nejnavštěvovanější malebnou destinací Malajsie je bezesporu ostrov Penang, který se rozkládá na severozápadním pobřeží Malajského poloostrova v průlivu Malacca. S celkovou rozlouhou pouhých 285 km2 je ostrov Penang druhý nejmenší stát v Malajsii, ale je na osmém místě v počtu obyvatel na čtvereční kilometr. Letovisko Penang je nejstarší britskou kolonií na území Malajsie.

Celý clánek Ostrov Penang

Kuala Lumpur

Kuala Lumpur je hlavní, největší a velice moderní město exotického asijského státu Malajsie a zároveň jednou ze tří malajsijských spolkových provincií. Ve městě žije více jak 3,5 milionů obyvatel.


Výraz Kuala v překladu z malajštiny znamená soutok. Slovo Lumpur by se dalo přeložit jako kalný nebo bahnitý. Kuala Lumpur, jak již z názvu vyplývá se tedy nachází na soutoku řek Gombasek a Kleng.
Zvětšit mapu

Dějiny a historie města Kuala Lumpur jsou poměrně nedávné. Královský palác, který se nachází v tomto asijském městě byl původně od roku 1928 domem čínského obchodníka. V roce 1957 došlo v Malajsii k vyhlášení nezávisloti a dnešní Královský palác byl odkoupen a po té stal sídlem Malajského panovníka. Malajsie volí každých pět let nového krále, který je vybírán z devíti Malajských sultánů.

Kuala Lumpur proslavili slavné a do nedávna(do roku 2004) nejvyšší budovy na světě, mrakodrapy Petronas Twin Towers. Nejvyšší stavbou na světě by se měl stát, se svými skoro 1000 metry výšky zatím nedostavěný mrakodrap Bionic Tower v Čínské Šanghaji. Hlavním městem a zároveň novou provincií by se mělo stát právě budované město Putrajaya. Další světový unikát se nachází na náměstí Merdeka(Náměstí svobody), kde stojí se svými 100 metry nejvyšší vlajkový stožár na zeměkouli.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Malajsie, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Malajsie, Penang, exoticka, Destinace, George, Town, dovolená, dovolenou, exotika, exotická, romantická, ostrov, Kuala Lumpur, Sepang, F1, exotické, pláže, letovisko, Borneo


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Malajsie-info ::


:: Kuala Lumpur ::


:: Malajsie-počasí ::


:: Ostrov Penang ::


:: Sepang - F1 ::

Vše o Foto

Foto (66)


   

Článek Malajsie-1Malajsie-1


   

Článek Malajsie-10Malajsie-10


   

Článek Malajsie-11Malajsie-11


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Malajsie,Kuala Lumpur na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky