http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
pláže - Sepang - F1 - Malajsie nabízí nejen nádhernou přírodu, exotické pláže a pohádkové moře, ale každý milovník Formule 1 ví, že se tu každý rok jede Velká cena F1. Prestižní událost Velká cena Malajsie je každoroční největší závodní událostí v zemi, která přitáhne tisíce místních, ale tisíce závodních nadšenců z celého světa.Celý clánek Sepang - F1

Letoviska a pláže

Pobřeží Keni s dlouhými písečnými plážemi, azurovou vodou a palmovými háji je okouzlující a jen těžko se dá vybrat to nejlepší. Všechny hotely podél pobřeží jsou povětšinou 4 a 5 hvězdičkové s cenami, které se jen podobají evropským tří hvězdičkovým standartům a mnohdy 4 hvězdičkový hotel předčí evropský 5 hvězdičkový luxus. Na všech plážích se návštěvníkům dostane nadstandartního komfortu a možnosti prožití pravého ráje na zemi, když na pohodlných lehátkách, ve stínu palem nebo slunečníku vychutnávají své vychlazené drinky rozlévané do skořápek od kokosu. Na keňských plážích okusíte opravdový ráj na zemi!

Při výběru ubytování v ruzných světových destinacích, většina cestovatelů dbá na lokalitu. Na keňském pobřeží Indického oceánu, je výběr v tomto ohledu scela usnadněn - pro exotickou dovolenou v Keni si vyberte místo, které je pro Vás finančně nenáročné a které na vás v katalogu CK udělá největší dojem. Celé Keňské pobřeží je od severu až k jihu naprosto posázeno turistickými zajímavostmi a místní pětihvězdičkové hotely vyjdou, co se finanční stránky týče relativně levně. Ovšem luxus a služby, které místní 5* hotely nabízí předčí několikanásobně evropské standardy. Hotely bývají obklopeny exotickým a poklidnými zahradami s palmami a dovádějícími opicemi, nechybí ani bazén nebo příjemná restaurace a bar. Pobřeží je též plné obchůdků se suvenýry, restaurací s lahodnými pokrmy a věčně usměvavými místními obyvateli v pestro barevných šatech.
Keňské pobřeží nabízí kromě luxusních hotelových komplexů také mořské národní parky a letoviska vyhlášená mezi potápěčskou komunitou. Indický oceán je ideálním místem pro sportovní rybaření a nabízí nepřebernou škálu druhů ryb. V okolí Malindy a Watamu rybařil i slavný spisovatel Hemingway.

Hlavním centrem všeho turistického a kulturního dění je město Mombasa, ve kterém je i mezinárodní letiště na kterém pravděpodobně přistanete. Mombasa je historické město, ve kterém a to hlavne v centru jsou patrné prvky působení Portugalců, Arabů a Indů.

Mombasa: Písečné pláže, které se táhnou na sever i na jih od Mombasy jsou považovány za nejmalebnější na celém Africkém kontinetu. Město Mombasa se nachází na samém jihu Keni, ale pokud se vydáte ještě kousek dál na jih země, narazíte zde na pláže, které jsou průvodci z celého světa považovány za nejkrásnější komplex pobřeží na Zemi. Na místních plážích Tiwi nebo Diana se dostane každému návštěvníku blahodárného pocitu, objevení pravého ráje na zemi. Nicméně i na sever od města Mombasa se na azurovém pobřeží rozkládájí nádherné bílé pláže a za navštěvu jistě stojí městečka Malindi a Lamu. Přímo ve městě Mombasa se nachází pevnost Fort Jesus, která sloužila nejen k obraně, ale také jako vězení a v níž se dnes nachází Muzeum dějin.
Malindi: I město Malindy poskytuje nádherné exotické pláže, které omývají modré vody Indického oceánu a nachází se zde i podmořský národní park. Pokud návštěvníka omrzí polehávání pod palmami s chladným drinkem v ruce, můžete se projít po centru tohoto překrásného města nebo se vydat na výlet do okolí. Když se vydáte na západ k propadlině Marafa, ohromí vás úžasné barevné útvar, které vznikli větrnou erozí a jejich berevnost a pestrost nejlépe vyniká při východu a západu slunce. Místní domorodci tomuto přírodnímu úkazu říkají „Pekelná kuchyně“.
Nairobi:
Watamu: Přímořské letovisko na březích Indického oceánu v Keni. Nachází se na malém mysu, mezi Modrou Lagunou a zálivem Watamu. Nejbližšího velkého město je Malindi. Pobřeží oblasti Watamu, jeho pláže s bělostným pískem a korálové útesy jsou rozděleny do třech zálivů: Watamu Bay, Blue Lagoon(Modrá laguna) a Turtle Bay(Želvý zátoka). Celá tato blast je chráněna v rámci mořského národního parku ve městě Watamu. Mořský park Watamu je považován za jednoho z nejlepších míst pro šnorchlování a potápění v celé oblasti na východního pobřeží Afriky.
Název "Watamu" v překladu ze svahilštiny znamená něco jako "sladcí lidé". Jméno Watamu pochází s arabštiny a dali mu jej arabští obchodníci, kteří v této oblasti obchodovaly. Ve Watamu byl nedávno objeven největší druh plivací Kobry na světě (Naja ashei).

Cestovatel napsal:


V Keni, ať už jedete kamkoliv nemusíte chodit daleko od hotelu aby jste se ocitli v exotické džungli nebo savaně, plné nádherných divoce žijících zvířat.
Jihovýchod Keni, kousek od pobřeží ukrývá národní rezervaci Shimba Hills. Zde žije velká populace obrovských slonů. V místě zvaném Mamba Crocodile Willage, které se nachází na sever od města Mombasa se ukrývá spleť dřevěných lávek a nezpevněných cestiček, které fantasticky zapadají do scenérie zurčící potůčků, hučících vodopádů a samozřejmě jak již z názvu vyplývá i všemožně velkých krokodýlů. Další krokodýlí farma s enachází nedaleko městečka Malindi, ve které kromě půl druhého tisíce krokodýlů chovají i několik desítek hadů.
V bývalých kamenolomech Bamburi, které jsou dnes znovu zarostlé můžete obdivovat stáda buvolů, nosorožců, vzdát holt elegantním žirafám, charismatickým opicím a pestrobarevným ptákům. I zde se nacházejí další turistické atrakce jakými jsou naučné stezky nebo rybí, krokodýlí a motýlí farmy.
Původní pobřežní prales můžeme dnes obdivovat již jen v keňské rezervaci Arabuko-Sokoke Forest. V této národní rezervaci žije mnoho druhů ptáků, motýlů a své trvalé bydliště zde nalezli i sloni, kočkodani nebo paviáni.
Hlavní turistickou atrakcí co se historie a kulturry v Keni týče je vesnička Lamu, která je zapsána na Seznamu UNESCO, al epozornost si uzaslouží i ruiny Gedi a Kilifi.

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Keňa, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Keňa ::


:: Keňa - obecně ::


:: Keňa-počasí ::


:: Letoviska a pláže ::


:: Pláž Diani ::


:: Víza a cestovní info ::

Vše o Kena Foto

Kena Foto (86)


   

Článek Kena-01Kena-01


   

Článek Kena-02Kena-02


   

Článek Kena-03Kena-03


    ..další
Vše o Morske Safari

Morske Safari (49)


   

Článek Morske Safari-01Morske Safari-01


   

Článek Morske Safari-02Morske Safari-02


   

Článek Morske Safari-03Morske Safari-03


    ..další
Vše o Safari

Safari (74)


   

Článek Safari-01Safari-01


   

Článek Safari-02Safari-02


   

Článek Safari-03Safari-03


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Keňa,Letoviska a pláže na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky