http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
moře - Moře a pláže -

Egypt není jenom zemí významných kulturních a historických památek včetně dvou divů světa, ale na egyptském pobřeží se nachází jedny z nejkrásnějších pláží s úžasně jemným bílým bískem a průzračně čistým mořem. Tyto nádherné prosluněné ráje se nachází prakticky na celém pobřeží Egypta, tj. pobřeží Rudého moře, Sinajského poloostrova a Středozemního moře. Egypt láká celoročně turisty z celého světa a to díky vysokým teplotám od 20°C v lednu a až 40°C během letní měsících.

Při slunění se a relaxování na horkých plážích je důležité pamatovat na fakt, že Egypt je arabská republika a proto se je zde opalování „nahoře bez" zakázáno až na vyjímky soukromích pláží některých luxusních hotelů. Co je v Egyptě naprosto nepřístupné a přísně zakázané je nudismus.

Hurghada

Jedno z nejpopulárnějších letovisk na pobřeží Rudého moře je bezesporu destinace Hurghada, která byla vybudována teprve na počátku minulého století. Egyptské letovisko Hurghada nabízí mnboho poklidných Celý clánek Moře a pláže


Karibské moře

Karibské moře - Caribbean Sea
Nadřazený celek: Atlantský oceán
Sousedé: Mexický záliv
Světadíl: Severní Amerika a Jižní Amerika. Rozkládá se v západní části Atlantiku, při východním pobřeží Severní a Jižní Ameriky.
Rozloha: 2 754 200 km2
Průměrná hloubka: 2 647 metrů
Nejhlubší místo: Kajmanský příkop - 7 686 metrů

Nejznámější státy: Venezuela, Panama, Kolumbie, Nikaragua, Honduras, Guatemala, Belize, Mexiko, Kostarika, Jamajka, Haiti, Dominikánská republika, Kuba, Portoriko, Barbados, Grenada, Martinik, Svatý Vincenc a Grenadiny, Trinidad a Tobago, Dominika, Guadeloupe
Nejznámější ostrovy: Bahamské ostrovy, Kuba, Portoriko, Kajmanské ostrovy, Hispaniola, Tobago, Montserrat.

Karibské moře, nebo také Karibik, je součástí západní části Atlantského oceánu. Karibik se nachází v tropické části Ameriky na jihovýchodě od Mexického zálivu. Z jihu je Karibské moře vymezeno pevninskými státy Venezuela, Kolumbie a Panama. Na západě tvoří hranici se státy Kostarika, Nikaragua, Honduras, Guatemala, Belize a poloostrovem Yucatán, který patří Mexiku. Na severu omývájí vody Karibiku břehy ostrovů Velkých Antil jako jsou ostrovy Kuba, Jamajka, Hispaniola a Portoriko a východní hranici tvoří Malé Antily.
Karibik je jedním z největších moří se slanou vodou a rozkládá se na ploše cca 2,7 mil. km2. Povrchová teplota Karibského moře se pohybuje v hodnotách mezi 24-30°C. Mezi ostrovy Kuba a Jamajka se nachází nejhlubší místo Karibiku, tzv. Kajmanský příkop s hloubkou 7686 metrů.
Karibik je též velmi štědrý na přírodní bohatství, a proto zde probíhá těžba ropy ze šelfů ve Venezuelském zálivu, u Trinidadu a u laguny Maracaibo. Karibikem prochází množství námořních tras k Panamskému průplavu.
Exotická oblast Karibského moře bývá často sužována přírodními pohromami jako jsou zemětřesení, výbuchy sopečných vulkánů a sezónní hurikány, ale i přesto je jednou z nejmalebnějších, takřka panenských oblastí na světě.

Ostrovy Karibiku
Jsou tvořeny malými a velkými Antilami, přičemž Velké Antily tvoří ostrovy:
Kajmanské ostrovy (největším ostrovem Grand Cayman)
Hispaniola (na ostrově leží státy Dominikánská republika a Haiti)
Jamajka (nezávislá republika)
Kuba (nezávislá republika)
Navassa (území patřící k USA)
Portoriko (přidružený stát USA)
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Karibik, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená v Karibiku ::


:: Haiti ::


:: Haiti-počasí ::


:: Karibské moře ::
Novinky

...

Vybrané foto

Karibik,Karibské moře na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky