http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Jamajka - Karibské moře - Karibské moře - Caribbean Sea Nadřazený celek: Atlantský oceán Sousedé: Mexický záliv Světadíl: Severní Amerika a Jižní Amerika. Rozkládá se v západní části Atlantiku, při východním pobřeží Severní a Jižní Ameriky. Rozloha: 2 754 200 km2 Průměrná hloubka: 2 647 metrů Nejhlubší místo: Kajmanský příkop - 7 686 metrů Nejznámější státy: Venezuela, Panama, Kolumbie, Nikaragua, Honduras, Guatemala, Belize, Mexiko, Kostarika, Jamajka, Haiti, Dominikánská republika, Kuba, Portoriko, Barbados, Grenada, Martinik, Svatý Vincenc a Grenadiny, Trinidad a Tobago, Dominika, Guadeloupe Nejznámější ostrovy: Bahamské ostrovy, Kuba, Portoriko, Kajmanské ostrovy, Hispaniola, Tobago, Montserrat. Karibské moře, nebo také Karibik, je součástí západní části Atlantského oceánu. Karibik se nachází v tropické části Ameriky na jihovýchodě od MexickéhoCelý clánek Karibské moře
Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Dovolená na Jamajce -info

Jamajka je třetí největší ostrov v Karibském moři a nachází se v soustrový Velkých Antil. Roku 1962 získala svou nezávislost nad británií-do té doby byla Jamajka Britskou kolonií.


Nejvyšším bodem je ve východní části ostrova hora Blue Mountain Peak, která vystupuje s ostrova do výšky 2256 m.n.m. Nížiny se nacházejí na jihu země a jejich název pochází ze slova Xaymaca, což v jazyce původních obyvatel (indiánů Aravakov) znamená - země stromů a květin. Ostrov Jamajka objevil Kryštof Kolumbus v roce 1494 a do roku 1655 kdy se stala britskou kolonií, byla pod nadvládou Španělů.

Jamajka je proslulá pěstováním Marihuany, kterou zde nelegálně pěstují ve vnitrozemí. Mezi nejvýnosnější obchody patří v této malé ostrovní zemi obchod s drogami, ale obrovský podíl tvoří i obchod z nejdůležitější Jamajskou surovinou - bauxit. Několik milionů dolarů ročně získá Jamajka z cestovního ruchu, ale místní obyvatelstvo je převážně chudé.


Ostrovní exotický stát Jamajka je proslulá a též se pyšní zápisem do Guinessovy knihy rekordů jako stát z největší koncentrací kostelů na m2. Světově proslulý a gurmány žádaný je též vyhlášený jamajský rum (Gold, Appleton).


V nádherné a exotické Jamajce se nachází luxusní hotely, které jsou v blízkosti palmamy porostlým pobřežím, které omývá průzračně modré moře Karibského moře.


Jamajka je rozdělena do následujících oblastí:
Montego Bay, včetně turistických resortů na sevoro východním pobřeží - Negril.
Oblast everního pobřeží, včetně měst Falmouth, Ocho Rios a Port Antonio.
Hlavní město Kingston a jižní oblast země, včetně Mandeville.

Kingston je hlavním městem Jamajky a zároveň je to 7. největší přírodní přístav na světě. Nachází se zde centrum obchodu s širokou nabídkou historických a kulturních památek a atrakcí.

Montego Bay je 2. největší město Jamajky. Oblast Montego Bay bývá nazývána zátokou dobrého klima nebo též tučnou zátokou. Dnes je místní lodní přístav hlavním kotvištěm pro přepravce cukru a banánů. V létě je zde pořádán každoroční festival reggae.

Negril je opravdovým exotickým rájem s ohromujícími bělostnými plážemi a patří mezi nejoblíbenější destinace Jamajky.

Na Jamajce se rozhodně nudit nebudete, protože toho nabízí opravdu mnoho... Mezi jednu z nejznámějších přírodních atrakcí ne ostrově jsou pohádkové vodopády na řece Dunn, které zde padají do hloubly až 200 m a jsou považovány za Niagara Falls Karibiku. Mezi vyhledávané patří i místní nádherné jeskyně a jeskyní kompexy. Oblast zvaná Runaway nabízí překrásné pláže a vynikající podmínky pro potápění nebo adrenalinovou jízdu na koni.
Zvětšit mapu

Státní zřízení: konstituční monarchie
Hlavní město: Kingston (103 800 obyv., S aglomerací 643 800 obyv.)
Celková rozloha: 10 991 km2
Počet obyvatel: 2 731 832 (2005)
Hustota obyvatelstva: 249 obyv./km2
Úřední jazyk: angličtina
Měna: jamajský dolar (1 jamajský dolar = 100 centů)
Rasové a národnostní složení: černoši (76%), mulati (15%), Indové (1,3%), jiné (7,7%)
Náboženství: evangelické (56%), rastafarské (5%), římskokatolické (4, 9%), jiné (34,1%)
Státní svátek: první srpnovým pondělí (Den nezávislosti)
Gramotnost: 85%
urbanizace: 56,5%

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Jamajka, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená na Jamajce -info ::


:: Destinace-Negril ::


:: Exotická Jamajka ::


:: Jamajka-počasí ::


:: Kdy na Jamajku ::

Vše o Jamajka Foto

Jamajka Foto (12)


   

Článek Dunn-vodopadyDunn-vodopady


   

Článek Dunn-vodopady1Dunn-vodopady1


   

Článek DunnFalls-JamajkaDunnFalls-Jamajka


    ..další

Novinky

...

Vybrané foto

Jamajka,Dovolená na Jamajce -info na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky