http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Havaj - Havaj - Země: Havajské ostrovy - State of Hawaii (USA) Přezdívka: The Aloha State Kontinent: Amerika Největší město: HonoluluCelý clánek Havaj

Havaj-kultura

Kultura Havajských ostrovů vychází z tradiční kultury původních obyvatel, ale během posledních 200-300 let s příchodem mnoha různých národů a etnických skupin se místní kultura výrazně měnila a vyvíjela. Dnešní havajská kultura je tedy směsicí veškerého místního etnika.

Široká kulturní pestrost zanechala své stopy i v havajské kuchyni, které obsahuje hodně jídel z čínské či japonské kuchyně, pikantní korejské či thajské speciality, ale i chutné pokrmy z kuchyně Vietnamu. I přes takto širokou škálu asijských jídel se zde zachovala i pravá a původní havajská kuchyně. Tradiční havajská jídla jsou především z čerstvých ryb, darů moře a místního tropického ovoce jako je ananas, avokádo, kokos, mango nebo papája.

Výrazné oživení původní havajské kultury přinesly znovu obnovené školy Hula halau, díky kterým se mnozí umělci a řemeslníci vracejí k tradiční řemeslné práci a tématům.

Nedílnou součástí havajské kultury jsou i tradiční tance a hudba. Nejznámější z havajských tanců je bezesporu slavný tanec Hula, který je doprovázen písní či chvalozpěvem a svůj původ má u původních obyvatel ostrovů - Polynésanů. Díky absenci písemného projevu, jsou právě písně nositely historických událostí.

Typickými havajskými hudebními nástroji jsou tykvový buben-Ipu, zdvojený tykvový buben - Ipu heke nebo buben Pahu, který je potažený žraločí kůží a mnoho dalších.


Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Havaj, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Havaj,havajske ostrovy,Hawai


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-Havaj ::


:: Exotická Havaj ::


:: Havaj ::


:: Havaj-kultura ::

Vše o Fotky

Fotky


   

Složka v kategorii FotkyBig-Island


   

Složka v kategorii FotkyKauai


   

Složka v kategorii FotkyMaui


   

Složka v kategorii FotkyOahu-Honolulu-WaikikiNovinky

...

Vybrané foto

Havaj,Havaj-kultura na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky