http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Dovolená - Exotická Jamajka -

Jamajka je malý, nevýznamný, ale přesto notoricky známí ostrov v Karibském moři a nenajde se člověka, který by o tomto exotickém státě neslyšel. Jamajka je i přes svou "bezvýznamnost" jednou z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších lokalit na zeměkouli, které jsou jako stvořené k bezstarostné dovolené v exotické zemi.

Ostrov Jamajka je výjimečná nejen svojí polohou v karibiku, ale hlavně svou výjmečnou rozmanitostí. Můžete zde opalovat na prosluněné pláži z bílého písku, relaxovat ve stínu palmy a popíjet drink, potápět se do hlubin Karibského moře a pozorovat bohatý život na místních korálových útesech, vydat se do hornatého vnitrozemí skrze tropické lesy, odpočívat v nejluxusnějších hotelech a nebo náhlédnout do jedné z mnoha chudinských čtvrtí.

Exotický ostrov Jamajka uprostřed průzračného Karibského moře je ideální destinací pro příjemné prožití exotické letní dovolené, a díky tropickému podnebí má příznivé klima celoročně.

Jamajka Dovolená Exotická dovolenCelý clánek Exotická Jamajka

Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Dovolená-Havaj

Ostrovní stát Havaj (Hawaii) se nachází 3700 km od západního pobřeží Spojených státu, uprostřed Tichého oceánu a celým svým územím leží v topickém podnebném pásu. Souostroví Hawaii - Havajské ostrovy - známé také jako The Aloha State, nebo-li Ostrovy blaženosti, má hned několik nej.

Havaj je jediným státem USA, který je zcela obklopen vodou a zároveň jde o nejjižnější bod této světové velmoci. Havajské ostrovy jsou jedním ze dvou států USA, které nemají svou přímou hranici s některým ze států americké unie - druhým takovým státem je Aljaška. Malebné Havajské ostrovy, jsou jediným státem, jehož území se rozšiřuje. Toto rozšiřování pevniny na Hawaii je zapříčiněno aktivními lávovými proudy a to především na Kilauei. Na Havaji má svůj domov nejvíce ohrožených druhů (na km2) na celé planetě. Havajské tropické podnebí je pozoruhodné i množstvím děšťových srážek, protože např. Mount Wai, která leží na ostrově Kauai, je v pořadí druhým nejdeštivějším místem na zemi. Ostrov Hawaii, též nazývaný Velký ostrov, je pátým nejvyšším ostrovem na zemi. Pokud by se výška nejvyššího ostrova Havaje změřila od jeho základny, hluboko na dně oceánu, až po zasněžený vršek Mauna Kea, pak by ostrov Havaj byl jedním z nejvyšších na světě.

Tento malebný tropický stát je tvořen devatenácti ostrovy a atoly, které se rozprostírají ve vzdálenost až 2500 km. Z těchto devatenácti exotických ostrovů je jich osm považováno za hlavní. Tyto větší "hlavní ostrovy" se rozprostírají na jižním konci celého Havajského souostroví. Těmito ostrovy jsou: Hawaii, Maui, Kahoolawe, Lanai, Molokai, Oahu, Kauai a Nihau. Všechny Havajské ostrovy jsou sopečného původu a do dnes, hlavně v jižní oblasti souostroví, vznikají nové vulkány.

Nejnovějším sopečným vulkánem, který se formuje hluboko pod hladinou Tichého oceánu poblíž jižního pobřeží ostrova Hawai je sopka Loihi. K poslední sopečné erupci poblíž Havaje došlo koncem 18. století v na ostrově Maui, v Haleakale.

Sopečná činnost na Havajských ostrovech a následná eroze vytvořily úchvatné geologické úkazy. Izolovanost Havaje uprostřed Tichého oceánu a rozličnost životního prostředí na každém z devatenácti ostrovů, dalo vzniknout ohromnému množství rozmanité a velkou měrou též pouze endemické fauny a flóry.


Exotickou dovolenou na Havaji, díky celoročně stálému počasí je možné realizovat v ktérékoliv roční době. Na ostrovech jsou prakticky pouze dvě roční období, a to léto - zvané Kau, které trvá od května do října s průměrnými denními teplotami okolo 29-30°C. V zimě, která se nazývá Ho´oilo, a trvá po zbytek roku, jsou průměrné teploty pouze o 2-3 stupně nižší a pohybují se tedy okolo velice příjemných 26-28°C.

Exotická Havaj každoročně přitáhne desítky tisíc turistů z celého světa, kteří přijíždějí obdivovavat fascinující exotickou přírodu, relaxovat na malebných nekonečných a celoročně prosluněných plážích, surfovat na nejlepších vlnách Pacifiku a prožít tak úchvatnou exotickou dovolenou na jednom z posledních rájů na zemi.Ostrov Kauai

Ostrov Kauai je nejstarším ostrovem Havaje a bývá též nazývan Zahradním ostrovem. Na ostrově je mírné klima, poměrně časté deště a stálé teploty, které vytvářejí ideální podmínky pro život nepřeberného množství pestrobarevné flóry.

I Kauai má svá nej. Uprostřed ostrova, který je tvořen horským masivem a je zarostlý lesem se nachází vůbec nejvlhčí místo na světě. Největším lákadlem ostrova je tzv. Grand Canyon Pacifiku - Waimea Canyon, který uchvátil i romantického spisovatele s dobrodružnou duší, Marka Twaina.

Kauai nabízí nádherné nekonečné květinové louky, které se šplhají z exotických písečných pláží až vysoko do hor s malebnými vodopády. Ostrov Kauai je opravdových tropickým rájem na zemi.


Ostrov Oahu

Na slavném a populárním ostrově Oahu si každý návštěvník najde co mu vyhovuje: od aktivního sportování, surfing, potápění, přes romantické procházky při západu slunce, až po příjemné polehávání na rozpálených písčitých plážích. Ostrov Oahu je vyhledáván a velmi oblíben hlavně mezi mladými turisty, kteří si v této malebné destinaci užijí kromě moře, pláží a vodních sportů i po setmění, kdy se na hlavním Waikiki bulváru a v mnoha místních klubech či barech rozhoří noc plná zábavy, tance a vášní.

Na ostrově Oahu se nachází i havajské velkoměsto Honolulu a světoznámá Waikiki Beach.


Ostrov Maui

Takřka posvátný a mezi turisty často vyhledávaný ostrov Maui nese jméno poloboha, který - jak legenda vypráví - vyzdvihl Havajské ostrovy ze dna Pacifiku. Legenda o polobohu Maui též vypráví strhující příběh, jak tento havajský polobůh a nadčlověk lapil Slunce a vyžádal si od něho slib dlouhých, takřka nekonečných slunečných dnů pro celé souostroví, ale i všechny obyvatele a návštěvníky tomoto magicky půvobného koutku světa.

Dnes je ostrov Maui nazýván též jako Údolní ostrov, protože za svůj vznik vděčí dvoum samostatným sopečným ostrovům. Tyto dva ostrovy byly spojeny sopečnou lávou a erozí a vytvořily tak jeden z mála opravdových rájů na zemi.

Mezi největší turistické zajímavosti ostrova Maui patří bezesporu národní park Haleakala. Zajímavou a velmi nevšední podívanou nabízí Hana Coastal, silnice vedoucí kolem návětrné strany, kterou lemují útesy, pobřeží a údolí. Na této havajské silnici se nachází více jak 5 úzkých mostů, 667 ostrých zatáček a velké množství malebných vodopádů. V západní části ostrova se nachází Hawaii Natural Park, který se rozkládá v Iao Valley State Park. Bohužel východní oblast ostrova není příliš vhodná ke koupání z důvodu častého výskytu žraloků a nebezpečným mořským proudům.Zajímavosti
Haleakala - národní park v Kula
Hilo - národní park
Ala Kalakai - národní historická cesta na ostrově Hawaii
Kalaupapa - národní historický park
Kaloko-Honokohau - národní historický park v Kailua-Kona
Puukohola Heiau - národní historické místo v Kawaihae
USS Arizona - památník ve městě Honolulu

Na Havajských ostrovech si najde každý návštěvník své místečko, a to ať už dává přednost klidu a tichu v soukromí nebo naopak ruchu velkoměsta s nočními kluby a bujarou zábavou. Každý návštěvník Havaje je však uchvácen naprostou průzračností moře, záplavou zeleně a pestrobarevných květin, které neodkvétají ani v zimních měsících.

Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Havaj, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace, Havaj,havajske ostrovy,Hawai


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Dovolená-Havaj ::


:: Exotická Havaj ::


:: Havaj ::


:: Havaj-kultura ::

Vše o Fotky

Fotky


   

Složka v kategorii FotkyBig-Island


   

Složka v kategorii FotkyKauai


   

Složka v kategorii FotkyMaui


   

Složka v kategorii FotkyOahu-Honolulu-WaikikiNovinky

...

Vybrané foto

Havaj,Dovolená-Havaj na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky