http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Dovolená - Exotická Jamajka -

Jamajka je malý, nevýznamný, ale přesto notoricky známí ostrov v Karibském moři a nenajde se člověka, který by o tomto exotickém státě neslyšel. Jamajka je i přes svou "bezvýznamnost" jednou z nejvyhledávanějších a nejnavštěvovanějších lokalit na zeměkouli, které jsou jako stvořené k bezstarostné dovolené v exotické zemi.

Ostrov Jamajka je výjimečná nejen svojí polohou v karibiku, ale hlavně svou výjmečnou rozmanitostí. Můžete zde opalovat na prosluněné pláži z bílého písku, relaxovat ve stínu palmy a popíjet drink, potápět se do hlubin Karibského moře a pozorovat bohatý život na místních korálových útesech, vydat se do hornatého vnitrozemí skrze tropické lesy, odpočívat v nejluxusnějších hotelech a nebo náhlédnout do jedné z mnoha chudinských čtvrtí.

Exotický ostrov Jamajka uprostřed průzračného Karibského moře je ideální destinací pro příjemné prožití exotické letní dovolené, a díky tropickému podnebí má příznivé klima celoročně.

Jamajka Dovolená Exotická dovolenCelý clánek Exotická Jamajka

Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Borneo Dovolená-info

Ostrov Borneo je svou rozlohou třetím největším ostrovem na světě a nachází se v centru jihovýchodní Asie. Na tomto malebném exotickém ostrově je světově unikátní jeho dělení mezi tři státy, které není nikde jinde na světě. O Berneo se dělí Indonésie, Malajsie a stát Brunej. Pro indonésany je Borneo známo jako ostrov "Kalimantan", ale většina světa ho zná jako Borneo. Pokud tedy hledáte indonéskou část ostrova Borneo, použijte pro hledání spíše výraz Kalimantan. Brunej je nejbohatším státem, který má svá území na ostrově Borneo-Kalimantan.
Borneo je pokryto převážně pralesem, který je domovem mnoha jedinečných druhů fauny a flóry. Borneo je cestovateli považován za vůbec nejkrásnější ostrov ve východní části Malajsie. Ostrov Bornoeo poskytuje krom tropické džungle i malebné exotické pláže pokryté bělostným pískem, pohádkové moře a překrásné korálové útesy.
Mezi největší přírodní zajímavosti patří krom místní džungle i velice populární a zozsáhlé jeskyní systémy. V jeskyni zvané Clearwater se nachází tok jedné z nejdelší podvodní řek na světě. Jeskyně Deer, byly do nedávna považovány za největší průchozí jeskyně na světě. Zároveň je jeskyně Deer domovem více než tří milionů netopýrů a jejich nahromaděný trus (guáno) je v některých místech až 100 metrů vysoký.

Základní fakta a údaje o Borneu:
Umístění: Jihovýchodní Asie
Souřadnice: 1° severní šířky a 114° východní délky
Archipelago: soustroví Velkých Sund
Rozloha: 743.330 km 2
Nejvyšší vrchol: hora Kinabalu - 4095 m.n.m.
Státy které se dělí o Borneo:
-Brunej s okresy Belait, Temburong, Tutong, Brunej a Muara
-Indonésie a její provincie: Západní, střední a východní Borneo(West Kalimantan)
-Malajsie zde má dva hlavní turistické státy Sabah a Sarawak

Zvětšit mapu

Na západě od Bornea se nachází Malajský poloostrov a kousek je to i na ostrov Sumatra. Na jih od Bornea narazíte na slavný ostrov Jáva a na východě neméně známí ostrov Sulawesi. Velice exotické Filipíny jsou severovýchodním směrem od Kalimantanu. Nejvyším bodem ostrova Borneo, ale i celé Malajsie je vrchol Mount Kinabalu s výškou 4095 metrů nad mořem.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Borneo, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Borneo Dovolená-info ::


:: Borneo ::


:: Borneo-Brunej ::


:: Borneo-Indonésie ::


:: Borneo-Malajsie ::


:: Borneo-počasí ::
Novinky

...

Vybrané foto

Borneo,Borneo Dovolená-info na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky