http://www.dovolenaexotika.cz - hlavní strana
Borneo - Borneo-Malajsie -

Území Malajsie na ostrově Borneo se dělí na dvě provinční části Sarawak a Sabah. Na Borneu se nachází nejstarší džungle světa s velmi bohatou flórou a faunou.

Na malajské části Bornea se rozkládá známý národní přírodní park Kinabalu, ve kterém má svůj domov např. na 800 druhů vzácných orchidejí, 500 druhů ptactva, motýli, orangutani a mnoho dalších zástupců flóry a fauny. Národní park Kinabalu je zapsán i na seznamu UNESCO. Nachází se zde také velké město Sandak v jehož blízkosti se rozkládá největší gorilí rezervace na zemi.

V oblasti Sabah mohou návštěvníci shlédnout na ostrov z nejvyššího bodu Bornea, vrcholu hory Mount Kinabalu (přes 4 100 metrů). Při cestě na vrchol hory se turista z blízka seznámí s okouzlující divokou přírodu ostrova nebo může navštívit nedalekou vápencovou jeskyni Niah, která je plná netopýrů. Ostorv Borneo je též rájem pro potápěče z celého světa a nachází se zde i několik podmořských národních parků. Malajsii patří i nedaleko Bornea ležící, kliCelý clánek Borneo-Malajsie

Last minute zájezdy Last Minute Turecko Last Minute Řecko

Borneo Dovolená-info

Ostrov Borneo je svou rozlohou třetím největším ostrovem na světě a nachází se v centru jihovýchodní Asie. Na tomto malebném exotickém ostrově je světově unikátní jeho dělení mezi tři státy, které není nikde jinde na světě. O Berneo se dělí Indonésie, Malajsie a stát Brunej. Pro indonésany je Borneo známo jako ostrov "Kalimantan", ale většina světa ho zná jako Borneo. Pokud tedy hledáte indonéskou část ostrova Borneo, použijte pro hledání spíše výraz Kalimantan. Brunej je nejbohatším státem, který má svá území na ostrově Borneo-Kalimantan.
Borneo je pokryto převážně pralesem, který je domovem mnoha jedinečných druhů fauny a flóry. Borneo je cestovateli považován za vůbec nejkrásnější ostrov ve východní části Malajsie. Ostrov Bornoeo poskytuje krom tropické džungle i malebné exotické pláže pokryté bělostným pískem, pohádkové moře a překrásné korálové útesy.
Mezi největší přírodní zajímavosti patří krom místní džungle i velice populární a zozsáhlé jeskyní systémy. V jeskyni zvané Clearwater se nachází tok jedné z nejdelší podvodní řek na světě. Jeskyně Deer, byly do nedávna považovány za největší průchozí jeskyně na světě. Zároveň je jeskyně Deer domovem více než tří milionů netopýrů a jejich nahromaděný trus (guáno) je v některých místech až 100 metrů vysoký.

Základní fakta a údaje o Borneu:
Umístění: Jihovýchodní Asie
Souřadnice: 1° severní šířky a 114° východní délky
Archipelago: soustroví Velkých Sund
Rozloha: 743.330 km 2
Nejvyšší vrchol: hora Kinabalu - 4095 m.n.m.
Státy které se dělí o Borneo:
-Brunej s okresy Belait, Temburong, Tutong, Brunej a Muara
-Indonésie a její provincie: Západní, střední a východní Borneo(West Kalimantan)
-Malajsie zde má dva hlavní turistické státy Sabah a Sarawak

Zvětšit mapu

Na západě od Bornea se nachází Malajský poloostrov a kousek je to i na ostrov Sumatra. Na jih od Bornea narazíte na slavný ostrov Jáva a na východě neméně známí ostrov Sulawesi. Velice exotické Filipíny jsou severovýchodním směrem od Kalimantanu. Nejvyším bodem ostrova Borneo, ale i celé Malajsie je vrchol Mount Kinabalu s výškou 4095 metrů nad mořem.
Komentář


Jméno


Anti-spam kod

CAPTCHA Image


Klíčová slova této kategorie: Borneo, Exotická dovolená, exotika, exotiku, zážitky, země, destinace


Hledat dovolenou


O úroveň výš

:: Borneo Dovolená-info ::


:: Borneo ::


:: Borneo-Brunej ::


:: Borneo-Indonésie ::


:: Borneo-Malajsie ::


:: Borneo-počasí ::
Novinky

...

Vybrané foto

Borneo,Borneo Dovolená-info na DovolenaExotika.cz - dovolená v exotických zemích levně a bez rizika - ukázky fotek
Akční zájezdy

Letenky